24. 3. 2019

Silný tímový výkon

Po ôsmich dňoch náročných pretekov, sa dvojici tímu MERIDA FACTORY RACING v zložení Jose a Purito podarilo doraziť do cieľa a vyhrať pritom ich kategóriu Masters v pretekoch ABSA Cape Epic 2019. Tímu sa nakoniec podarilo vyhrať 5 etáp (plus prológ) a mali náskok pred druhým tímom v ich kategórii viac ako 70 min. Počas týždňa jazdili veľmi kalkulovane, a podarilo sa im vyhnúť pádom a mechanickým problémom a ťažili z ich dobrého priateľstva a tímovej spolupráce.

Okrem víťazstva v kategórii Masters obsadili v celkovom poradí veľmi dobré 26. miesto, čím zanechali za sebou veľa skúsených tímov. Poslednú etapu dokonca absolvovali na celkovom 23. mieste.

„Dnes sme mali fantastický a veľmi úspešný deň. Naše bicykle boli kľúčom k nášmu úspechu. ONE-TWENTY odviedlo počas týždňa skvelú prácu a dnes ozaj ukázalo svoju silnú stránku. Odpruženie a tuhý rám v stúpaniach fungovali veľmi efektívne, s perfektným prenosom sily a množstvom trakcie, zatiaľ čo pri zjazdoch a bikeparkových úsekoch bol bicykel ako doma“, komentoval José po pretekoch. Ďalej pokračoval: „Počas dňa sme šli vysoké tempo a náskok sa nám podarilo ešte trochu zvýšiť. Náš tím pracoval vynikajúco a Purito sa ozaj našiel a stal sa z neho skvelý horský cyklista a perfektný tímový partner pre mňa. Som veľmi hrdý, že sa nám ho podarilo dostať do klubu „Amabubesi“ a zároveň pri tom vyhrať kategóriu Masters. Pre mňa to boli perfektné preteky.“

Tento týždeň opäť ukázal, že silný tímový výkon je základom nášho skvelého výsledku. Okrem vynikajúceho výkonu na bicykli v podaní Josého a Purita, to bolo vždy aj kombinované úsilie celého zvyšku tímu MERIDA, ktorí dbali na to, aby boli bicykle v skvelom stave a zaistili tak, že bicykle aj jazdci môžu podávať svoj najlepší výkon, čo nakoniec prispelo k tomuto „tímovému“ víťazstvu.

Kompletné informácie o konečných výsledkoch nájdete tu.

Pre viac informácii o modelovej rade ONE-TWENTY, pozostávajúcej z karbónových, karbónovo-hliníkových a hliníkových modelov prejdite sem.

Informácie o modeli ONE-TWENTY 9000, z ktorého vychádzal ich pretekársky bicykel, vrátane kompletných špecifikácii, vlastností a geometrie prejdite sem.