7. 10. 2019

Sonny Colbrelli vítězem na GP Beghelli

Na konci 24. ročníku italského jednodenního závodu Gran Premio Bruno Beghelli završil Sonny Colbrelli skvělý výkon vítězstvím ve sprintu skupiny silných závodníků. Bylo to 17. vítězství sezóny pro BAHRAIN MERIDA PRO CYCLING TEAM. Na závodě CRO Race ukázal tým svou sílu, kdy se tři různí závodníci umístili v etapách na pódiu.

Jednodenní závod Gran Premio Bruno Beghelli je dlouhý téměř 200 kilometrů a deset okruhů kolem města Monteveglio nabízí šance jak pro sprintery, kteří umí překonávat kopce, tak pro útočníky. V každém okruhu závodu musí překonat stoupání Zappolino. Sonny Colbrelli tento závod vyhrál již v roce 2015 a v roce 2017 ho porazil pouze sólový útočník Luis Leon Sanchez. Byl tedy určený jako lídr týmu BAHRAIN MERIDA, s Philem Bauhausem v záloze, pro případ závěrečného spurtu celého pelotonu.  Tito dva jezdci se mohli spolehnout na podporu Yukiya Arashiro, Ivana Cortiny, Andrea Garosia a Marcela Sieberga. Tým byl tedy připraven na různé scénáře.

Nejprve se do středu pozornosti dostala trojice jezdců z menších týmů : Trio zaútočilo v úvodu závodu, rychle navýšilo svůj náskok na deset a půl minuty, ale 42 kilometrů před cílem bylo dostihnuto. V poslední hodině závodu se podařilo odvrátit dva útoky z řad známých jezdců , svou část práce zde odvedli i závodníci v červeno-modro- zlatých barvách. Pak se z čela závodu vzdálila silná skupina sedmi jezdců a tým BAHRAIN MERIDA byl jediným týmem, který měl v této skupině dva jezdce. Ivan Cortina obětoval své vlastní ambice, aby v závěru podpořil Sonnyho Colbrella a hlídal si všechny soupeře. Tato týmová práce se vyplatila a Sonny Colbrelli zvítězil ve sprintu před Alejandrem Valverdem a Jackem Haigem , díky tomu si připsal své třetí individuální a 17.týmové vítězství v sezóně.

Na etapových závodech CRO Race v Chorvatsku, ztratil BAHRAIN MERIDA Mateja Mohoriča, svého určeného lídra pro celkové pořadí, už po dvou dnech. První dvě etapy dokončil Mohorič na 10. a 7.pozici a na sprinterských prémiích získal dost bonusových sekund , aby se posunul na 3. místo v celkovém pořadí. Avšak hned po protnutí cílové pásky v Zadaru, srazil nepozorný divák několik jezdců. Při této havárii si Matej Mohorič několikanásobně zlomil žebra, které mu propíchly plíce a prakticky tím předčasně musel ukončit sezónu. Jeho týmoví kolegové si však v této situaci zachovali morálku: Na konci třetí etapy, která se musela zkrátit kvůli silnému větru, dosprintoval Grega Bole na 2.pozici. Den poté, jakmile odvrátil útok Jana Tratnika v závěru etapy,skončil na 3.místě Heinrich Haussler.

V královské etapě se nejprve dostal do světel reflektorů Grega Bole.V průběžném hodnocení po čtyřech etapách byl v celkovém pořadí na 3. místě. Tento zkušený slovinský jezdec se pokusil vybudovat náskok před silnými vrchaři, ale 25 kilometrů před cílem ho dostihli. Od tohoto momentu ukázal svou třídu Domen Novak, když se na závěrečném stoupání na Platak udržel ve skupině s jezdci na celkové pořadí a byl jediný, kdo se snažil následovat zrychlení Adama Yatese 4km před cílem. Novak vstoupil do závěrečné rovinky na 2.místě, ale v posledních sto metrech metrech ho předstihli ještě tři jezdci a skončil tak na 5.místě. Díky tomuto výkonu se zároveň  v celkovém hodnocení posunul na 5. místo a bez problémů obhájil tuto pozici i poslední den. Na konci závěrečné etapy uniklo Janu Tratnikovi první vítězství týmu BAHRAIN MERIDA v těchto etapových závodech o pouhých padesát metrů, když přeťal cílovou pásku na 2.místě za vítězem.

24TH GRAN PREMIO BRUNO BEGHELLI: MONTEVEGLIO - MONTEVEGLIO, 199.3KM