ONE-TWENTY 3000

Stimating med venner på lørdag og maratonritt på søndag. Det er den perfekte helgen om du spør ONE-TWENTY 3000 som like gjerne spiser mil som hårete terreng.
Finn forhandler

ONE-TWENTY 3000 har en fantastisk lettvekts karbon front triangel og en robust alubaksving med FLOAT-LINK oppheng som gir deg tilgang til 120mm bunnløs vandring. Foran finner man 130mm lang gaffel fra Marzochi og bremser, drivverk og nav er fra Shimano. Vanvittig lekker ramme, leken geometri og en fantastisk utstyrspakke - til en pris som ikke avskrekker.

Helt ny design i 2019 og ONE-TWENTY er en suksess som fortsetter sin reise inn i 2022. Med mange testseiere og "BEST IN TEST bak seg setter den benchmark på hva en 120mm stisykkel egentlig klarer av. Med snerten geometri og et effektivt oppheng med bunnløs følelse puster den liv i flate stier og klarer langt mer enn det 120mm vandring egentlig tilsier. ONE-TWENTY kommer i to versjoner - RC og vanlig. RC er noe mer XC-orientert med 100mm vandring bak og 120mm foran for en mer direkte følelse og effektivere tråkk. Den vanlige ONE-TWENTY har 120mm bak og 130mm foran og en noe mer aggressiv geometri som elsker fart, lek og moro.

  • Karbon front- og aluminium bakramme med stiorientert geometri
  • 120 mmFLOAT LINK demperoppheng bak og 130 mm lang gaffel
  • Lockout foran og bak
  • Shimano XT/Deore 1x12 drivverk
  • Dropper
  • 29er-hjul med stiorienterte Maxxis Dissector/Minion dekk
  • 120mm suspension travel
  • material: carbon/aluminium
  • 29x2.35" max. wheelsize
  • 148x12mm axle standard
  • BB92 bottom bracket standard
Rammestørrelse S, M, L, XL
Farge DARK STRAWBERRY (RACE RED)
  • Air
  • 130mm suspension travel
  • Tapered
  • 44mm fork offset
  • 29x2.6" max. wheelsize
Styrelager FSA NO.47/50
  • material: aluminium
  • 760mm width
  • 20mm rise
  • material: aluminium
  • 35mm diameter
  • 0° stem angle
  • 50 mm
Holker / styretape MERIDA EXPERT EC
Fremre girhendel Shimano SL -MT500-IL
  • 30.9mm diameter
  • 0mm setback
  • S: 100mm travel seatpost - M: 125mm travel seatpost - L/XL: 150mm travel seatpost
Sadelklemme MERIDA EXPERT
  • V-mount
  • incl. MERIDA minitool
Kjede KMC X12
  • 10-51 teeth
  • 12 speed
Kranklager Shimano MT500-PA pressfit
  • 29mm inner width
  • material: aluminium
  • Tubeless ready (tubeless tape and valves not included)
  • 29x2.4"
  • fold
  • TR EXO 3C MaxxTerra
  • 29x2.3"
  • fold
  • TR EXO 3C MaxxTerra
  • 110x15mm width front hub
  • 32 spoke holes
  • Centerlock
  • 148x12mm width rear hub
  • 32 spoke holes
  • Centerlock
  • including removeable lever, 6/4mm allen key
Eiker Double Butted Black stainless
Skjermer MERIDA MTB lite-front
  • 32 teeth
  • 170 mm-S, 175 mm-M up
Kjedefører MTK700 SP40
Sykkelramme Geometri Bilde
Rammestørrelse S M L XL
Dekkstørrelse 29" 29" 29" 29"
ST - Seat Tubes (mm) 400 440 480 520
TT - Top Tube (mm) 572 592 614 637
CS - Chain Stays (mm) 435 435 435 435
HTA - Head Tube Angles (°) 67.3 67.3 67.3 67.3
STA - Seat Tube Angle (°) 75.5 75.5 75.5 75.5
BD - Bottom Bracket Drops (mm) 40 40 40 40
HT - Head Tube Length (mm) 95 95 105 115
FL - Fork Length (mm) 541 541 541 541
R - Reach (mm) 415 435 455 475
S - Stack (mm) 607 607 616 626
WB - Wheel Base (mm) 1141 1160.7 1185 1208
SH - Stand Over Height (mm) 703 718 745 770
Number Item Number Name Info Pieces Torque NM
1 A2294000016 WASHER OD19mm ID15.1mm H3mm 1
2 A2294000102 WASHER OD21mm ID17.1mm H3mm 1
3 A2221000043 BEARING 3802V-2RD OD24mm ID15mm W7mm 1
4 A2221000040 BEARING 172607V OD26mm ID17mm W7mm 1
5 A2300000280 SCREW M10x1 L15mm 1 16~18
6 A2300000279 BOLT M10x1 OD15/17mm L68mm 1
7 A2300000340 SCREW M6x1 L13.5mm 1 10~12
8 A2300000339 BOLT M6x1 OD10mm L55.5mm 1
9 A2294000093 WASHER OD15mm ID10.1mm H3mm 2
12 A2221000034 BEARING 6800V2RS OD19mm ID10mm W5mm 2
13 A2300000281 SCREW M10x1 L15mm 2
14 A2221000035 BEARING 6801V-2RS OD21mm ID12mm W5mm 6
15 A2300000285 SCREW M8x1 L16.5mm 1 12~14
16 A2300000284 BOLT M8x1 OD12mm L68.5mm 1
17 A2294000023 WASHER OD15mm ID12.1mm H3mm 6
18 A2294000105 WASHER OD17mm ID12.1mm H2mm 4
19 A2300000306 SCREW M8x1 L13.5mm 4 12~14
20 A2300000307 BOLT M8x1 OD12mm L16mm 4
21 A2311000059 RD-HANGER DH-053 1
22 A2300000129 SCREW M3x0.5 L10mm 2 2~4
23 A2300000536 SCREW M4x0.7 L8mm 1 2~4
24 A2258000056 CABLE PLUG for RD 1
25 A2258000057 CABLE GUIDE for BB 1
26 A2300000245 SCREW M4x0.7 L8mm 1 3~5
27 A2300000213 SCREW M3x0.5 L13.5mm 2 2~4
28 CABLE GUIDE SMART ENTRY
29 CABLE GUIDE SMART ENTRY
28 SMART ENTRY
29 SMART ENTRY

Teknologi

IMAGE

PROLITE 66 TRIPLE BUTTED ALUMINUM

Vår velprøvde kvalitets-aluminium (6066) er ekstremt lett og robust. Ved å bruke trippelreduserte rør (rør med tre forskjellige veggtykkelser) og hydroforming-teknologi, kan vi tilpasse aluminiumsrørene for å oppnå best stivhet/vekt-forhold.

IMAGE

X-TAPER HEADTUBE

Ved å bruke et konisk styrerør med 1 1/8"-lager i toppen og 1 1/4" eller 1 1/2" i bunnen, oppnår vi overlegen stivhet og presis og tillitsskapende styring.

X-TAPER HEADTUBE
IMAGE

SMOOTH WELDING

Doble sveisestrenger som gir rammen et stilrent utseende. Ved første øyekast ser den ut som en karbonramme.

IMAGE

INTERNAL CABLE ROUTING

Kabler/wire er trukket gjennom rammen, og innganger og utganger går gjennom smidige gjennomføringer. Sykkelen ser ryddig ut og kabler/wire er beskyttet mot fuktighet og smuss.

IMAGE

DOWN TUBE EXIT

Sikrer at kabler/wire som er trukket innvendig ikke kan bevege seg fritt og at de er lett tilgjengelige for vedlikehold.

IMAGE

SMART ENTRY

Kabler, hylser og bremseslanger er stramt festet og lager ikke ulyd. Alle innganger er fullstendig ombyttbare for å håndtere Di2, hydraulikkslanger, bremsewire og girwirehylser osv.

IMAGE

DI2 READY

Sykler/rammer med symbolet Di2 Ready er klargjort for montering av Di2-teknologi med batterifeste i setepinnen eller i gaffelens kronerør.

IMAGE

NANO MATRIX CARBON

For å beskytte karbonrammenes integritet limes fibrene sammen med en epoxymasse som er tilsatt nanopartikler, noe som øker motstandskraften mot støt med opptil 40 %.

IMAGE

AWS

Når vi lager de enkelte karbonelementene, benytter vi en oppblåsbar blære for å sørge for at det ikke dannes skrukker på innsiden av røret, fordi disse legger til vekt og utgjør svake punkter. Resultatet er en lettere, stivere og sterkere ramme.

IMAGE

FLOAT LINK REAR SUSPENSION

Det nedre demperfestet beveger seg med systemet og gir meget presis respons. Våre ingeniører kan påvirke utvekslingsforholdet nøyaktig, og med Float Link-demping bak er fjæringen meget god.

IMAGE

NON-SLIP TIGHTENING

Utvalgte bolter kan trekkes til med en TORX 30-nøkkel fra kun én side, uten risiko for at den andre siden glir eller roterer. Det gir raskere og enklere tiltrekking av viktige metallkomponenter.