ONE-FORTY 6000

 

En av våre toppmodeller med karbonramme, sammen med komponenter fra øvre hyllen, leverer banebrytende geometri og ytelse som revolusjonerer hva du kan forvente av en stisykkel.
Finn forhandler

Med ny karbonramme som virkelig er en fryd for øyet viser ONE-FORTY 6000 hvor stisykling er på vei. Vår innovative og testvinnende geometri leverer i det mest tekniske terenget både oppfør og utfor, med en ramme tilpasset det rytteren ønsker. 29" hjulen er perfekt kombination med Fox bakdemper og 150 mm Marzocchi gaffel.

Test og prisvinnaren ONE-FORTY er den ultimate stisykkelen laget for den tøffeste terrengen i verden. Geometrien er ultra moderne med 80° setevinkel som setter deg i perfekt posisjon for et effektivt tråkk og samtidig gir en fantastisk balanse mellom for- og bakhjul. Vårt AGILOMETER-system med den lave rammen og det lave seterøret gjør det enklere å velge mellom ulike størrelser avhengig av hva du som syklist liker best av stabilitet og lekenhet og jo større størrelse jo mer progressiv er rammen. Når hele verden peker nedover hjelper den slakke 65° styrvinkeln deg å holde riktig kurs med ekstrem presisjon. Alle modeller kommer med lang dropper, WIRE PORT-teknologi og gjenget BSA bottom bracket. Karbonrammen kommer også med en FidLock magnetisk vannflaske og plass ved bottom bracket der du kan lagre ting som verktøy eller mindre deler.

  • Full karbonramme med FAST oppheng og såkalt "AGILOMETER" størrelser
  • Toppmoderne stigeometri med 29" hjul
  • Fullt justerbar dropper med hele 230 mm drop
  • Marzocchi og RockShox dempere, 150 mm vandring foran og 143 mm bak
  • Shimano 12-delt drivverk
  • Plass i rammen for verktøy eller annet - og FidLock magnetisk flaskestativ

Awards & Media

  • 143 mm suspension travel 29"
  • material: carbon
  • 29x2.5" max. wheelsize
  • 148x12 mm axle standard
  • BSA bottom bracket standard
Rammestørrelse XShort, Short, Mid, Long, XLong
Farge GREY (BLACK/SILVER)
  • Air
  • 150 mm suspension travel
  • Tapered
  • 44 mm fork offset
  • 29.5x2.6" max. wheelsize
  • material: aluminium
  • 780 mm width
  • XS/S 18 mm rise
  • M/L/XL 30 mm rise
  • material: aluminium
  • 35 mm diameter
  • 0° stem angle
  • 40 mm
Holker / styretape MERIDA EXPERT EC
Fremre girhendel Shimano SL-MT500-IL
  • 34.9 mm diameter
  • 10 mm setback
  • all sizes 30-230 mm travel seatpost
Sadelklemme MERIDA EXPERT
  • V-mount
  • incl. MERIDA minitool
Kjede KMC X12
Kjedefører OTSP41S
Kjedekasse MERIDA EXPERT TR ISCG05
  • 32 teeth
  • 170 mm-S, 175 mm-M up
Kranklager Race Face BSA BB 73 mm– Ø30 mm, Ext. Seal
  • 10-51 teeth
  • 12 speed
  • 110x15 mm width front hub
  • 148x12 mm width rear hub
  • 28 mm inner width
  • material: aluminium
  • Tubeless ready (tubeless tape and valves not included)
  • 29"
  • 29x2.5"
  • fold
  • TR EXO 3C MaxxTera
  • 29x2.4"
  • fold
  • TR EXO+ MaxxTerra
  • 110x15 mm width front hub
  • 32 spoke holes
  • Centerlock
  • 148x12 mm width rear hub
  • 32 spoke holes
  • Centerlock
  • including removeable lever, 6/4 mm allen key
Eiker Double Butted Black stainless
  • Total weight of bike, rider and luggage
Sykkelramme Geometri Bilde
Rammestørrelse XShort Short Mid Long XLong
Dekkstørrelse 29" 29" 29" 29" 29"
ST - Seat Tubes (mm) 400 410 425 445 470
TT - Top Tube (mm) 532 559 586 618 649
CS - Chain Stays (mm) 437.5 437.5 437.5 437.5 437.5
HTA - Head Tube Angles (°) 65 65 65 65 65
STA - Seat Tube Angle (°) 80 80 80 80 80
BD - Bottom Bracket Drops (mm) 35 35 35 35 35
HT - Head Tube Length (mm) 95 95 95 105 120
FL - Fork Length (mm) 557 557 557 557 557
R - Reach (mm) 426 453 480 509 535
S - Stack (mm) 607 607 607 616 629
WB - Wheel Base (mm) 1177 1204 1232 1265 1298
SH - Stand Over Height (mm) 722 725 732 731 771
Number Item Number Name Info Pieces Torque NM
1 A2161000217 MOUNT for tube/accesoires 1
2 A2300000612 SCREW M8x1.25 L6mm 1 8~10
3 A2300000471 BOLT M6x1 OD10mm L39mm 1 10~12
4 A2294000196 WASHER for M6 sunkenhead screw OD16mm 1
5 A2298000113 SCREW M6x1 L16mm 2 6~8
6 A2292000102 WASHER OD19mm ID15mm H0,3mm 1
7 A2300000608 SCREW M8x1 1 10~12
8 A2036000025 MOUNT for shock without buhsing 1
9 A2300000611 SCREW M15x1 L18.5mm 2 13~15
10 A2221000033 BEARING 6803V-2RS OD26mm ID17mm W5mm 4
11 A2294000102 WASHER OD21mm ID17.1mm H3mm 5
12 A2302000082 NUT M15x1 flip chip 2
13 A2031000076 LINK 1
14 A2300000610 SCREW M15x1 L16mm 2 13~15
15 A2294000182 LOCK RING for bearing 2
16 A2300000475 BOLT M6x1 OD10/12mm L55mm 1 8~10
17 A2221000032 BEARING 6801V-2RS OD21mm ID12mm W5mm 1
18 A2221000034 BEARING 6800V-2RS OD19mm ID10mm W5mm 1
19 A2294000197 WASHER for M6 sunkenhead screw OD18.5mm 1
20 A2161000161 COVER for service opening 1
21 A2294000183 LOCK RING for protector screw 1
22 A2300000559 SCREW M5x0.8 L11mm 1 3~5
23 A2294000105 WASHER OD17mm ID12.1mm H2mm 1
24 A2294000085 WASHER OD15.5mm ID10.1mm H2mm 1
25 A2143000147 BLIND PLUG 2
26 A2294000016 WASHER OD19mm ID15.1mm H3mm 1
27 A2300000484 SCREW M4x0.7 L10mm 1 1,5~2
28 A2232000028 CHAIN GUIDE for 28T-36T 1
29 A2292000106 WASHER OD10mm ID6.2mm H0.5mm 2
30 A2298000224 SCREW M6x1 L16mm 2 6~8
31 A2232000042 MOUNT Mount for chain guide 1
32 A2292000008 WASHER OD10mm ID6.2mm H3mm 2
33 A2298000107 SCREW M6x1 L12mm 1 6~8
34 A2164000062 MOUNT ISCG-05 1
35 A2161000162 CABLE GUIDE 1
36 A2300000151 SCREW M4x0.7 L12mm 1 3~5
37 A2300000598 BOLT M6x1 OD15/17mm L55mm 1 8~10
38 A2221000040 BEARING 172607V-2RS OD26mm ID17mm W7mm 1
39 A2221000043 BEARING 3802V-2RS OD24mm ID15mm W7mm 1
40 A2300000609 SCREW M10x1 L15mm 1 8~10
41 A2300000318 SCREW M4x0.7 L12mm 3 3~5
42 A2116000239 PROTECTOR 1
43 A2158000078 PROTECTOR for chain stay 1
44 A2311000102 RD-HANGER UDH 1
45 A2298000223 SCREW M6x1 L12mm 3 6~8
46 A2136000076 MOUNT PM200 1
47 A2191000188 HEAD SET MERIDA/VP-8151 (MH-P16/MH-P16) 1
48 A2358000131 PROTECTOR for down tube 1
49 A2298000024 SCREW M5x0.8 L10mm 2 4~6
50 A2362000105 PROTECTOR for seat stay 1
51 A2002000135 THRU AXLE EXPERT TR; L=178.5mm M12x1 TL=13.5mm 1

Noen ganger kan det skje spesifikasjonsendringer for å unngå større forsinkelser på produksjons- og leveringstider.

Vær oppmerksom på at disse endringene kanskje ikke alltid gjenspeiles på produktsider og bilder.

 

Teknologi

IMAGE
Back to overview

X-TAPER HEADTUBE

Ved å bruke et konisk styrerør med 1 1/8"-lager i toppen og 1 1/4" eller 1 1/2" i bunnen, oppnår vi overlegen stivhet og presis og tillitsskapende styring.

Watch Video
IMAGE
Back to overview

INTERNAL CABLE ROUTING

Kabler/wire er trukket gjennom rammen, og innganger og utganger går gjennom smidige gjennomføringer. Sykkelen ser ryddig ut og kabler/wire er beskyttet mot fuktighet og smuss.

Watch Video
IMAGE
Back to overview

NANO MATRIX CARBON

For å beskytte karbonrammenes integritet limes fibrene sammen med en epoxymasse som er tilsatt nanopartikler, noe som øker motstandskraften mot støt med opptil 40 %.

Watch Video
IMAGE
Back to overview

AWS

Når vi lager de enkelte karbonelementene, benytter vi en oppblåsbar blære for å sørge for at det ikke dannes skrukker på innsiden av røret, fordi disse legger til vekt og utgjør svake punkter. Resultatet er en lettere, stivere og sterkere ramme.

Watch Video
IMAGE
Back to overview

NON-SLIP TIGHTENING

Utvalgte bolter kan trekkes til med en TORX 30-nøkkel fra kun én side, uten risiko for at den andre siden glir eller roterer. Det gir raskere og enklere tiltrekking av viktige metallkomponenter.

Watch Video
IMAGE
Back to overview

P-FLEX

A suspension design where the traditional pivot point on the seat stay is eliminated in favour of a flexstay design. This uses the compliance of the material and specific shaping of the tubes to allow for the seat and chain stays to move apart as the suspension moves through the travel. By removing this pivot point at the seat and chain stay junction, we save weight, reduce maintenance needs and add stiffness to the frame structure.

Watch Video
IMAGE
Back to overview

WIRE PORT

MERIDA designed headsets that enable all control cables from the handlebar to enter the frame through the headset cover, creating a clean and uncluttered look, allowing for a lighter, stronger and more aerodynamic frame structure than with conventional cable ports. Depending on the model, the cables are run completely internally (including the bar and stem) or semi-integrated, where the cables enter the frame underneath the stem.

Watch Video
IMAGE
Back to overview

FAST KINEMATIC

Suspension system that uses a Flexstay design to reduce weight and maintenance, is Adjustable to run 29” or 27.5” wheels without altering the geometry and has Size Tuned shock progression that increases with frame size, so lighter and smaller riders can access all of the travel and heavier riders get the support they need on big hits.

Watch Video
IMAGE
Back to overview

LONG FENDER

An optional extra coverage mudguard that bolts rigidly to the back end of our bikes, protecting the rider from dirt and water spray while reducing noise, movement and prevent damage to the paintwork.

Watch Video
IMAGE
Back to overview

MERIDA SERVICE PORT

An easy-to-remove cover underneath the bottom bracket. The large port provides easy access to all the hoses and cables that run through the bottom bracket area, making it much easier and faster to route, service or replace your dropper post, brake hose and gear cables. Also allows the use of the downtube for storage.

Watch Video